Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Humanistyczny

Konkurs – Monografie FNP

01.04.2022 - 12:31 aktualizacja 01.04.2022 - 12:31
Redakcja: am
Tagi: FNP, Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej

Zbliża się kolejny termin składania aplikacji do konkursu Monografie, realizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Celem konkursu jest wydanie oryginalnych i wcześniej niepublikowanych prac z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. W ramach programu Fundacja zapewnia pokrycie kosztów wydania pracy w serii Monografie FNP oraz honorarium. Istnieje również możliwość ubiegania się o dofinansowanie tłumaczenia materiałów promocyjnych oraz tłumaczenia na jeden z języków kongresowych dzieła opublikowanego wcześniej w serii Monografie FNP (konkurs TRANSLACJE).

Przypominamy, że nabór wniosków do konkursu prowadzony jest w trybie ciągłym.

Prace do rozpatrzenia na kolejnych posiedzeniu Rady Wydawniczej należy zgłaszać do dnia 09.05.2022 r. do godz. 24.00. Następny termin składania aplikacji to 05.09.2022 r.

Więcej informacji na stronie: https://www.fnp.org.pl/oferta/monografie/

 

W ramach programu Monografie – Adiustacje istnieje możliwość sfinansowania korekty językowej dla autorów monografii naukowych z zakresu nauk humanistycznych i społecznych przygotowanych do wydania w jednym z języków kongresowych. Osoby wyłonione w ramach konkursu otrzymają subwencję na sfinansowanie adiustacji językowej. Konkurs jest realizowany w trybie ciągłym, a czas oczekiwania na decyzję to ok. 4-6 miesięcy.

Więcej informacji na stronie: https://www.fnp.org.pl/oferta/monografie-adiustacje/

okulary leżące na otwartej książce

return to top