Zgłoszenie polonistycznej pracy literaturoznawczej do XXIII edycji Konkursu im. Profesora Czesława Zgorzelskiego

21.03.2024 - 11:54 aktualizacja 21.03.2024 - 11:54
Redakcja: am

W tegorocznym pierwszym etapie Konkursu im. Profesora Czesława Zgorzelskiego (wewnątrz UŚ) komisja ekspercka w składzie: prof. dr hab. Marian Kisiel, prof. dr hab. Mariola Jarczyk i dr hab. Beata Mytych-Forajter, prof. UŚ, jako najlepszą polonistyczną pracę magisterską literaturoznawczą obronioną w 2023 roku wskazała rozprawę mgr Aleksandry Szymańskiej nt. „Język, który daje po mordzie”. Proza Zyty Rudzkiej w perspektywie afektywnej napisaną pod kierunkiem dr hab. Iwony Gralewicz-Wolny, prof. UŚ.

W uzasadnieniu decyzji komisja podkreśliła, że „praca napisana jest w sposób samodzielny i twórczy. Autorka wnikliwie przeanalizowała powieści Zyty Rudzkiej, z powodzeniem wykorzystała poetykę afektywną, ale także sięgnęła do teorii badań maladycznych oraz studiów nad męskością”.

Autorce wyróżnionej pracy życzymy sukcesu na szczeblu ogólnopolskim!

Organizatorem Konkursu im. Profesora Czesława Zgorzelskiego jest Konferencja Polonistyk Uniwersyteckich.

praca magisterska w twardej oprawie z napisem MASTER THESIS