2nd Jómsborg Conference: Gesta Hammaburgensis Pontificum. Origins, reception and significance of Adam of Bremen’s account (online)

28.10.2020 - 10:46, aktualizacja 28.10.2020 - 10:46
Redakcja: am
Tagi: Centrum Badań Nordystycznych i Staroangielskich, Jómsborg Conference

Konferencja to druga edycja z cyklu the Jómsborg Conference, współtworzonego przez Instytut Historii UŚ, Centrum Badań Nordystycznych i Staroangielskich UŚ oraz Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie. Tegoroczna edycja, „Gesta Hammaburgensis Pontificum. Origins, reception and significance of Adam of Bremen’s account”, której dodatkowym partnerem naukowym jest Katedra Historii Skandynawii i Europy Środkowo-Wschodniej UMK, poświęcona jest jednemu z najważniejszych przekazów dotyczących dziejów Słowiańszczyzny Zachodniej i Skandynawii we wczesnym średniowieczu, jakim było dzieło Adama z Bremy.

Konferencja zgromadzi ponad 20 badaczy z kraju i zagranicy, którzy będą debatować na temat specyfiki, recepcji oraz znaczenia tego przekazu.

program drugiej edycji Jómsborg Conference

program drugiej edycji Jómsborg Conference - strona 2