DZIEŃ SŁOWIAŃSKI – SLAVDAN 2024

22.03.2024 - 15:22, aktualizacja 22.03.2024 - 15:22
Redakcja: am

26 marca po raz kolejny odbędzie się DZIEŃ SŁOWIAŃSKI – SLAVDAN. To cykliczne wydarzenie organizowane wspólnie przez pracowników i studentów kierunku FILOLOGIA SŁOWIAŃSKA na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

W tym roku uczniowie szkół ponadpodstawowych wezmą udział w wykładach i warsztatach prowadzonymi przez wykładowców akademickich oraz w grze terenowej przygotowanej przez studentów z Koła Naukowego Slawistów UŚ Światowid i prezentującej to, co najbardziej zagadkowe w Słowiańszczyźnie… potwory. Dzięki niej uczniowie poznają fantastyczne postacie ze słowiańskich wierzeń i literatur.

Tematem przewodnim spotkania są TAJEMNICE SŁOWIAŃSZCZYZNY.

grafika przedstawiająca upiora we wianku i z sierpem w dłoni w polu zboża, napis: SLAVDAN 26.03.2024 WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY W SOSNOWCU KNS ŚWIATOWID odkryj z nami słowiańskie tajemnice