Obywatele świata sztuki. Sztuka w działaniach artystów-naukowców

25.05.2022 - 10:32, aktualizacja 09.06.2022 - 09:23
Redakcja: mn

Istnieją Artyści, którzy na widok kodu binarnego zamykają oczy. Istnieją Naukowcy, którzy na widok obrazu abstrakcyjnego odwracają wzrok. Ale jest też grupa, która swoje pasje realizuje z powodzeniem w obydwu tych światach. Jej przedstawiciele – twórcy, filozofowie, kognitywiści – spotkali się, porozmawiali i postanowili zorganizować wydarzenie performatywne o charakterze naukowo-dydaktyczno-artystycznym.

Wydarzenie będzie miało trzy wymiary. Pierwszym – naukowym – będzie konferencja, na której wygłoszą referaty eksperci (Universidad Anahuac, Universidad Nacional Autonoma de Maxico Illinois University, Uniwersytet Śląski) oraz studenci i doktoranci Wydziału Humanistycznego. Drugi – dydaktyczny – utworzą warsztaty z zakresu designu, gamifikacji, improwizacji aktorskiej i muzyki. Trzeciemu – artystycznemu – nada kształt wystawa i plenerowy koncert (w ramach XXIII Festiwalu Sztuki Wysokiej) przygotowany przez uczestników projektu.

Miejsce:

Medusa Group, ul. Józefczaka 35, Bytom

CSW Kronika, Rynek 26, Bytom (część warsztatów)

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłoszenie chęci udziału pod adresem: obywateleswiatasztuki@outlook.com

Obywatele Świata Sztuki. Sztuka w działaniach artystów-naukowców - afisz

Afisz w wersji pdf.