Seminarium: Co to jest społeczna epistemologia? Wprowadzenie do nowego nurtu badań

04.06.2024 - 14:54, aktualizacja 04.06.2024 - 14:54
Redakcja: am

Zapraszamy na seminarium filozoficzne, które odbędzie się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Filozoficznego (oddział w Katowicach).

Tytuł: „Co to jest społeczna epistemologia? Wprowadzenie do nowego nurtu badań”

Prelegent: dr Szymon Makuła

Termin: 06.06.2024 r. (czwartek) o godzinie 17:15

Miejsce: 333 w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 11, Katowice)

Organizacja: prof. dr hab. Wojciech Sady, mgr Dawid Szombierski

Dr Szymon Makuła – adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego. Zainteresowania badawcze: filozofia nauki, metodologia nauk społecznych, logika nieformalna, krytyczne myślenie, błędy poznawcze, teoria argumentacji. Autor pracy doktorskiej „Semantyczny antyrealizm metafilozoficzny” i artykułów (wybrane publikacje): „The Devil is in the Framework. Comment on Mizrahi vs. all Debate on the Strength of Arguments from an Expert Opinion” („Philosophia” 2022), „Is There an Alternative to Moderate Scientism?” („Organon F” 2021), „Conspiratio maligna w naczyniu, czyli globalne teorie spiskowe a sceptycyzm” („Analiza i Egzystencja” 2021).

Prof. dr hab. Wojciech Sady – filozof nauki, historyk idei i tłumacz. Autor książek (wybrane publikacje): „Struktura rewolucji relatywistycznej i kwantowej w fizyce”, „Spór o racjonalność naukową: od Poincarégo do Laudana”, „Dzieje religii, filozofii i nauki” (III tomy), „Wittgenstein: życie i dzieło”. Tłumacz (wybrane przekłady): B. Russell „Problemy filozofii” i I. Lakatos „Pisma z filozofii nauk empirycznych”. YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCtn_kp_VAKvCIyN8vnAshvg/featured

Mgr Dawid Szombierski – doktorant w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego. Zainteresowania: epistemologia, metafizyka i filozofia nauki. YouTube: https://www.youtube.com/@DawidSzombierski

osoba siedząca w sali lekcyjnej robiąca notatki