Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Humanistyczny
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Seminarium filozoficzne: „Narodziny naukowych stylów myślenia w XVII w. a problem demarkacji”

15.11.2023 - 14:46, aktualizacja 15.11.2023 - 15:10
Redakcja: mn

Zapraszamy na seminarium filozoficzne pt. „Narodziny naukowych stylów myślenia w XVII w. a problem demarkacji”, które odbędzie się 23.11.2023 r. (czwartek) o godzinie 17:15 w sali 337 w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 11, Katowice).

Prelegentem będzie prof. dr hab. Wojciech Sady. Istnieje możliwość dołączenia do wydarzenia na platformie MS Teams. Planowane jest również nagranie spotkania.

Organizatorami seminarium są prof. dr hab. Wojciech Sady, mgr Dawid Szombierski i odbędzie się ono pod patronatem Polskiego Towarzystwa Filozoficznego (oddział w Katowicach).

Zapraszamy do zapoznania się z transmisją z poprzedniego wydarzenia.

stos książek

Prof. dr hab. Wojciech Sady – filozof nauki, historyk idei i tłumacz. Autor książek (wybrane publikacje): „Struktura rewolucji relatywistycznej i kwantowej w fizyce”, „Spór o racjonalność naukową: od Poincarégo do Laudana”, „Dzieje religii, filozofii i nauki” (III tomy), „Wittgenstein: życie i dzieło”. Tłumacz (wybrane przekłady): B. Russell „Problemy filozofii” i I. Lakatos „Pisma z filozofii nauk empirycznych”.

You Tube: https://www.youtube.com/@wojciechsady480/featured

 

Mgr Dawid Szombierski – doktorant w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego. Zainteresowania: epistemologia, metafizyka i filozofia nauki.

You Tube: http://www.youtube.com/@DawidSzombierski

return to top