Seminarium filozoficzne: „Problem wpływu myśli Arthura Schopenhauera na filozofię Karla Poppera”

30.10.2023 - 08:41, aktualizacja 30.10.2023 - 08:54
Redakcja: kajastruzyk

Zapraszamy na seminarium filozoficzne pt. „Problem wpływu myśli Arthura Schopenhauera na filozofię Karla Poppera”, które odbędzie się 09.11.2023 r. (czwartek) o godzinie 17:15 w sali 337 w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 11, Katowice). Prelegentem będzie mgr Dawid Szombierski. Istnieje możliwość dołączenia do wydarzenia na platformie MS Teams. Planowane jest również nagranie spotkania.

Organizatorami seminarium są prof. dr hab. Wojciech Sady, mgr Dawid Szombierski i odbędzie się ono pod patronatem Polskiego Towarzystwa Filozoficznego (oddział w Katowicach).

stos książek

Prof. dr hab. Wojciech Sady – filozof nauki, historyk idei i tłumacz. Autor książek (wybrane publikacje): „Struktura rewolucji relatywistycznej i kwantowej w fizyce”, „Spór o racjonalność naukową: od Poincarégo do Laudana”, „Dzieje religii, filozofii i nauki” (III tomy), „Wittgenstein: życie i dzieło”. Tłumacz (wybrane przekłady): B. Russell „Problemy filozofii” i I. Lakatos „Pisma z filozofii nauk empirycznych”.

You Tube: https://www.youtube.com/@wojciechsady480/featured

Mgr Dawid Szombierski – doktorant w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego. Zainteresowania: epistemologia, metafizyka i filozofia nauki.