Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Humanistyczny

PLACÓWKI OŚWIATOWE

Pracownicy filologii słowiańskiej od wielu lat współpracują ze szkołami ponadpodstawowymi z naszego regionu. Biorą udział w wydarzeniach organizowanych przez szkoły, a także przygotowują specjalny program warsztatów dla młodzieży, która odwiedza Wydział Humanistyczny UŚ. Dotychczas podpisano umowy o współpracy z:

To właśnie z nauczycielami i uczniami tych szkół slawiści współpracują najczęściej. W ramach wspólnych działań uczniowie mogą brać udział m.in. w warsztatach językowo-kulturowych prowadzonych przez lektorów native-speakerów. Zrealizowano m.in. następujące warsztaty: Co mają wspólnego Gadający Kot Tom i Melania Trump? Czy język słoweński to język dla szpiegów? SŁOWENIA TROCHĘ INACZEJMedia w ChorwacjiRepublika Czeska wszystkimi zmysłamiDla odmiany… macedoński!Chorwacja – kraj romantycznyGdy prosto oznacza w prawo… Wspólne wędrówki po BałkanachSłowacko-czeski geocaching.

PRZEDSIĘBIORSTWA

W 2015 roku Uniwersytet Śląski zawarł umowę z firmą PwC Service Delivery Center. Od tego czasu studenci slawistyki uczestniczą w warsztatach organizowanych przez praktyków biznesu, poznając podstawy czeskiego i słowackiego języka biznesu oraz poszerzając znajomości z zakresu obsługi programów komputerowych. Mają dostęp do informacji o aktualnych praktykach i projektach.

 

STOWARZYSZENIA I ORGANIZACJE

Śląska slawistyka pełni również rolę kulturotwórczą, angażując się w regionie w różne inicjatywy o tematyce slawistycznej. Studenci regularnie odbywają swoje praktyki studenckie na festiwalu Kino na Granicy. W ramach promowania idei transferu wiedzy ze  środowiska akademickiego do szerokiego społeczeństwa Podjęto również współpracę z Grupą Twórczą „Ocochodzi”.

return to top