XI Macedońsko-Polska Konferencja Naukowa: Język-Literatura-Kultura

19.05.2023 - 14:44, aktualizacja 22.05.2023 - 11:31
Redakcja: am
Tagi: filologia słowiańska

Z okazji przypadającego jubileuszu 35-lecia kształcenia macedonistycznego na Uniwersytecie Śląskim,
1–2 czerwca 2023 roku na Wydziale Humanistycznym UŚ w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się
XI Macedońsko-Polska Konferencja Naukowa (Język-Literatura-Kultura).

Konferencja poświęcona będzie problematyce języka, literatury oraz kultury macedońskiej, wzajemnych kontaktów macedońsko-polskich i polsko-macedońskich (międzyjęzykowych, międzyliterackich, międzykulturowych).

W konferencji wezmą udział macedoniści i slawiści, specjaliści zajmujący się macedońską kulturą, literaturą i językiem, językoznawcy, literaturoznawcy, kulturoznawcy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ambasador Republiki Macedonii Północnej dr Ilija Psaltirov oraz Prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa.

plakat informujący o konferencji