Podpisanie umowy o współpracę z AAB College Kosowo

02.11.2022 - 14:14 aktualizacja 02.11.2022 - 14:16
Redakcja: martarekosiewicz

28 października 2022 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego gościli: prof. Ass. Dr. Veton G. Vula  oraz dr. sc. Mensut Ademi, przedstawiciele Wydziału Prawa Kolegji AAB w Kosowie. Goście zwiedzili wydział oraz kampus uniwersytecki. Spotkali się także z przedstawicielami WPiA UŚ: dziekanem dr hab. Witoldem Kurowskim, prof. UŚ; prof. dr hab. Rafałem Blicharzem oraz dr hab. Olgą Sitarz, prof. UŚ; dr Magdaleną Półtorak i dr Piotrem Zawiejskim. W trakcie spotkania omawiano możliwości współpracy obu jednostek w zakresie działalności naukowej (szczególnie na polu prawa karnego) oraz dydaktyki (wymiana studencka w ramach kierunku International Business Law and Arbitration). Warunki współpracy zostały opisane w umowie bilateralnej, która została sygnowana przez dziekanów: prof. Ass. Dr. Veton G. Vula  oraz dr hab. Witolda Kurowskiego, prof. UŚ.