Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Prawa i Administracji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

European Summer Course 2023 #NewVisions4theWorld – 24 lipca – 2 sierpnia 2023 r.

07.04.2023 - 12:32 aktualizacja 07.04.2023 - 19:54
Redakcja: izabelamaculewicz

Międzynarodowa Szkoła Prawa Europa-Institut na niemieckim Uniwersytecie Kraju Saary (Universität des Saarlandes) w Saarbrücken ogłasza nabór do projektu European Summer Course 2023 #NewVisions4theWorld. Oferta skierowana jest do studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich oraz młodych profesjonalistów prawa.

Projekt jest realizowany przez Europa-Institut we współpracy z European Academy Otzenhausen, ASKO Europa-Stiftung oraz transeuropejskim sojuszem szkolnictwa wyższego Transform4Europe.

Dziesięciodniowy kurs odbędzie się w terminie od 24 lipca do 2 sierpnia 2023 r. w siedzibie Akademii Europejskiej w Otzenhausen. Program obejmuje wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty z szerokiego zakresu politycznych, prawnych i gospodarczych aspektów rozwoju współczesnej Unii Europejskiej oraz wycieczki do Strasburga, Luksemburga, Trewiru i Saarbrücken.

Termin składania wniosków upływa 1 maja 2023 r.

Opłata za uczestnictwo wynosi 990 euro. Kwota ta obejmuje opłatę programową, wycieczki terenowe, pełne wyżywienie i zakwaterowanie podczas trwania kursu letniego, natomiast nie pokrywa kosztów podróży do/z Otzenhausen. Istnieje możliwość ubiegania się o stypendia, na które składa się dofinansowanie do wyjazdu oraz częściowe lub pełne pokrycie opłaty za uczestnictwo i koszty zakwaterowania. Pierwszeństwo w pozyskiwaniu stypendiów mają uczestnicy aplikujący z uczelni partnerskich Sojuszu Transform4Europe (https://us.edu.pl/european-university/) – a zatem także studenci Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.europainstitut.de/esc.

Europa-Institut Universität des Saarlandes
return to top