Absolwent WPiA najlepszym studentem zagranicznym w Polsce

26.01.2022 - 12:10, aktualizacja 26.01.2022 - 14:56
Redakcja: martarekosiewicz

Z dumą i radością informujemy, że – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – mgr Maksym Shcherbyuk został laureatem XII edycji konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2022. Pan Maksym Shcherbyuk, który w roku 2021 ukończył studia na kierunku prawo z wynikiem celującym, w konkursie zwyciężył w kategorii „studia magisterskie”.

Misją konkursu INTERSTUDENT jest wyłonienie, nagrodzenie oraz promocja najlepszych studentów zagranicznych studiujących w Polsce na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Konkurs organizowany jest co roku pod honorowym patronatem przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz przy współpracy Krajowej Reprezentacji Doktorantów i Parlamentu Studentów RP. Kapituła konkursu wybiera „liderów uczelni” spośród uczestników, którzy wykazują aktywność w lokalnym środowisku studenckim – kulturalną, społeczną, ekologiczną, sportową, podejmują działania na rzecz wielokulturowości – oraz uzyskują dobre wyniki w nauce.

Serdecznie gratulujemy!