Maksym Shcherbyuk najlepszym studentem zagranicznym w Polsce

26.01.2022 - 10:54 aktualizacja 16.03.2022 - 12:27
Redakcja: wcyg
Tagi: absolwenci

Zakończyła się 12. edycja konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2022. Kapituła wyłoniła laureatów w trzech kategoriach. Absolwent Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Maksym Shcherbyuk, pochodzący z Ukrainy, zwyciężył w kategorii studia magisterskie.

Konkurs INTERSTUDENT organizowany jest od dwunastu lat przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach programu „Study in Poland”. Celem inicjatywy jest nagrodzenie obcokrajowców kształcących się na polskich uczelniach publicznych i niepublicznych na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie „Study in Poland”.

Z prawej strony wyłania się osoba, której widać tylko dłonie trzymające czapkę studencką i zwinięty rulon owinięty kokardą

fot. Pavel Danilyuk | Pexels