Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Ekskluzja społeczna osób z niepełnosprawnościami z perspektywy prawa polskiego, unijnego i międzynarodowego” w Szczecinie

05.07.2024 - 08:06 aktualizacja 05.07.2024 - 08:06
Redakcja: izabelamaculewicz

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną, organizowaną przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, Ogólnopolską Konferencję Naukową zatytułowaną „Ekskluzja społeczna osób z niepełnosprawnościami z perspektywy prawa polskiego, unijnego i międzynarodowego”, która planowana jest na dni 21 – 22 października 2024 r.

Konferencja w swym merytorycznym zakresie obejmować będzie zagadnienia zarówno o charakterze systemowym, jak i szczegółowym, przynależne naukom prawnym, medycznym, pedagogicznym, socjologicznym czy ekonomicznym. Zapraszamy zatem do udziału zarówno przedstawicieli wskazanych nauk, jak również przedstawicieli organizacji oraz instytucji, działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Celem Konferencji będzie ocena obecnego stanu prawnego i wypracowanie postulatów de lege ferenda w poszanowaniu międzynarodowych standardów, zmierzających do wyeliminowania barier, sprawiających, iż osoby z niepełnosprawnościami nie uczestniczą w pełni w życiu codziennym.

Na miejsce Konferencji wybrano ponownie Courtyard by Marriott Szczecin City przy ul. Brama Portowa II. Opłata konferencyjna została ustalona w wysokości 500 zł dla każdego uczestnika. Konferencja została dofinansowana w ramach grantu „Doskonała nauka II”, przyznanego przez Ministra Edukacji i Nauki.

Zgłoszenie udziału w Konferencji prosimy przesyłać za pośrednictwem formularza: https://forms.office.com/e/RSCxQc5z9x.

Zastrzegamy, że liczba miejsc jest ograniczona, stąd prosimy o niezwłoczne przesłanie formularza.