IV Międzynarodowy Konkurs Praw Człowieka dla Młodych Prawników i Studentów Prawa w Gdańsku

16.07.2024 - 14:24 aktualizacja 16.07.2024 - 14:24
Redakcja: izabelamaculewicz

Szanowni Państwo,

zachęcamy do wzięcia udziału w IV Międzynarodowym Konkursie Praw Człowieka dla Młodych Prawników i Studentów Prawa organizowanym przez Europejską Federację Adwokatur (Fédération Européenne des Barreaux, FBE) i jej Komisję Praw Człowieka. Gospodarzem konkursu będzie Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku.

Konkurs odbędzie się w dniach 6 i 7 września 2024 roku w Gdańsku. Skierowany jest do studentów prawa, aplikantów i radców prawnych, którzy nabyli uprawnienia zawodowe nie dawniej niż 5 lat przed upływem terminu składania zgłoszeń.

Konkurs jest świetną okazją do:

• ćwiczenia i doskonalenia umiejętności oratorskich,
  • rozwijania umiejętności prezentowania problemu prawnego i obrony swojego stanowiska przed międzynarodową publicznością złożoną z prawników,
  • ćwiczenia posługiwania się prawniczym angielskim,
  • spotkania z prawnikami z całej Europy,
  • poznania młodych prawników z Gdańska,
  • odwiedzenia historycznego miasta Gdańska.

Konkurs jest organizowany przez Europejską Federację Adwokatur (Fédération Européenne des Barreaux, FBE) i jej Komisję Praw Człowieka, a jego gospodarzem będzie Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku.

Co należy zrobić?

Przygotować 10-minutowe wystąpienie po angielsku na temat: „W jaki sposób prawo i spory sądowe mogą przyczynić się do rozwiązywania problemów związanych ze zmianą klimatu?

Wystąpienie zaprezentowane zostanie międzynarodowemu jury w Gdańsku.

Drugiego dnia autorki/autorzy czterech najlepszych wystąpień zostaną poproszeni o obronę swojego stanowiska dotyczącego innego tematu w sporze z inną osobą z grona czworga najlepszych uczestników.

Zgłoszenia powinny być wypełnione na załączonym formularzu i zatwierdzone przez OIRP w Gdańsku.

Należy skontaktować się z Panią Martą Reliszko pod adresem mailowym marta.reliszko@oirp.gda.pl aby uzyskać potwierdzenie statusu aplikanckiego lub radcowskiego.

Wypełniony i zatwierdzony formularz Izba prześle na adres fbehumanrightscompetition@gmail.com do 9 sierpnia 2024 r. do godz. 12:00.