Dzień Prawnika

11.10.2024 - 14:16, aktualizacja 14.10.2024 - 08:48
Redakcja: wiktoriakubiaczyk

Drogie Licealistki, Drodzy Licealiści,

serdecznie zapraszamy na Dzień Prawnika na Wydziale Prawa i Administracji, który odbędzie się w piątek 25 października 2024 r. w siedzibie WPiA (Katowice, ul. Bankowa 11b).

W trakcie wydarzenia będziecie mieli okazję uczestniczyć w serii inspirujących wykładów prowadzonych przez naszych pracowników naukowych, którzy poruszą kluczowe zagadnienia prawne związane z aktualną sytuacją społeczną. Opowiedzą o swoich zainteresowaniach naukowych, o sprawach, którymi się zajmują jako praktykujący prawnicy i przybliżą kwestie ważne dla wszystkich uczestników życia społecznego.

Przedstawimy Wam także ofertę dydaktyczną naszego Wydziału, bo WPiA to nie tylko prawo i administracja.

Swoimi doświadczeniami związanymi z nauką i codziennym życiem studenckim na Wydziale Prawa podzielą się przedstawiciele Samorządu Studenckiego WPiA.

Po części merytorycznej zapraszamy na zwiedzanie wydziału, w trakcie którego odkryjecie takie miejsca jak sala sądowa, laboratorium kryminalistyczne oraz Biblioteka Prawnicza. W holu wydziału członkinie i członkowie działających na Wydziale kół naukowych zaprezentują swoje organizacje i będzie to okazja do rozmowy o tym jak ucząc się realizować swoje pasje, aby „studiować bardziej”.

Na zakończenie przygotowaliśmy dla Was ekscytującą grę terenową, która odsłoni największe tajemnice naszego wydziału.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by poznać nas bliżej!

Zachęcamy do udziału i do zobaczenia na Dniu Prawnika!

Liczba miejsc jest ograniczona, więc bardzo prosimy o potwierdzenie udziału uczniów Państwa placówki (wraz z podaniem liczby uczestników) poprzez przesłanie wiadomości mailowej na adres wiktoria.kubiaczyk@us.edu.pl (tel. 32 359 2459).

Grupy zainteresowane zwiedzaniem Wydziału prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: wiktoria.kubiaczyk@us.edu.pl

Drużyny, które chcą uczestniczyć w grze terenowej mogą się zgłaszać za pośrednictwem formularza.

Program wydarzenia:

9:30  – Przywitanie gości

9:40  – prezentacja oferty dydaktycznej WPiA

10:00 – wykład inaugurujący dzień prawnika – dr hab. Dariusz Szostek, prof. UŚ, temat: Polityka „Cyfrowa dekada” Unii Europejskiej 2030

10:20 – dr hab. Aleksandra Wentkowska, prof. UŚ, (Pełnomocnik Terenowy RPO w Katowicach), temat: Kilka słów o pracy w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich

10:40 – dr hab. Agnieszka Piwowarczyk, temat: Polski rynek przedsiębiorców

11:00 – dr Ewa Radecka, temat: Rola prawnika w zwalczaniu zanieczyszczeń powietrza

11:20 – Studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z perspektywy Studentów – Samorząd Studencki Wydziału Prawa i Administracji UŚ

11:45-13:00 – wizyty studyjne w Bibliotece Prawniczej (dr Marta Byczek), w pracowni kryminalistycznej (dr Maciej Marcinowski-Prażmowski), spotkanie z Radcą prawnym, Absolwentem WPiA w Sali Sądowej (dr Rafał Fic) oraz gra terenowa.