Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

search
Wydział Prawa i Administracji

Konferencja pt. „Bezpieczna Uczelnia – wspólnie przeciwko mobbingowi – od procedur do kultury szacunku”

12.06.2026 - 15:26, aktualizacja 12.06.2026 - 15:22
Redakcja: wiktoriakubiaczyk

Zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Bezpieczna Uczelnia – wspólnie przeciwko mobbingowi – od procedur do kultury szacunku”.

Środowisko akademickie znajduje się dziś przed ważnym wyzwaniem, jakim jest zapewnienie bezpiecznych i wolnych od nadużyć warunków pracy oraz nauki. Potrzebna jest głęboka dyskusja na temat skutecznej prewencji zjawiska mobbingu, ewaluacji dotychczasowych procedur, a przede wszystkim kształtowania kultury organizacyjnej opartej na wzajemnym szacunku.

Konferencja stanowić będzie platformę wymiany doświadczeń między administracją państwową, środowiskiem naukowym, praktykami prawa, działami HR oraz przedstawicielami związków zawodowych.

Konferencja odbędzie się 26 czerwca 2026 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11b) w auli nr 6.

Głos zabiorą oraz w dyskusjach wezmą udział m.in.:

prof. dr hab. Maria Mrówczyńska (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego),
prof. dr hab. Łukasz Pisarczyk (Uniwersytet Śląski w Katowicach),
dr hab. Agnieszka Ziółkowska, prof. UŚ (Uniwersytet Śląski w Katowicach),
Marcin Stanecki (Główny Inspektor Pracy),
dr Agata Mietek (adwokat),
dr Błażej Mądrzycki (Uniwersytet Śląski w Katowicach, sekretarz projektu Bezpieczna Uczelnia),
mec. Wojciech Zając (SDZLEGAL Schindhelm),
Anna Artemska (Dyrektor działu kadr, Politechnika Opolska),
Kaja Staszewska (Instytut Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi),
Patrycja Gołąbek (Psycholog Pracy)
a także przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, związków zawodowych oraz działów HR uczelni wyższych.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. 

return to top