„Notariusz – zawód wymagający interdyscyplinarnej wiedzy prawnej” – warsztaty dla studentów

17.03.2023 - 16:41, aktualizacja 20.03.2023 - 21:42
Redakcja: redaktorkam

Rozpoczynamy cykl spotkań dla Studentów pod hasłem „Zaplanuj swoją karierę”. Chcemy przedstawić możliwości rozwoju drogi zawodowej jakie dają studia na naszym wydziale. Uczestnictwo w każdym spotkaniu będzie potwierdzone odpowiednim wpisem w suplemencie do dyplomu ukończenia studiów.

Dla studentów kierunku prawo proponujemy kolejne spotkanie, tym razem z przedstawicielką notariatu, która przybliży aspekty praktyczne wykonywania tego zawodu. Plan warsztatów jest bardzo bogaty i wierzymy, że będzie to bardzo owocne spotkanie.

Tytuł: Notariusz – zawód wymagający interdyscyplinarnej wiedzy prawnej

Prowadząca: notariusz Ewelina Wyraz-Altdorf

Termin: 23 marca 2023 g. 9:00-13:45

Miejsce: Aula nr 5

Liczba uczestników: max. 20 osób

Celem warsztatów jest przekazanie Uczestnikom wiedzy na temat wykonywania zawodu notariusza współcześnie: omówienie statusu notariuszy oraz charakteru prowadzonej przez nich działalności. Istotnym aspektem szkolenia będzie zaprezentowanie zagadnień dotyczących wewnętrznej organizacji samorządu zawodowego notariuszy oraz drogi do uzyskania uprawnień dla wykonywania tego zawodu. W ramach warsztatów prowadzący omówi także praktyczne aspekty wykonywania zawodu, współpracę z sądami i organami administracji publicznej.

Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z oczekiwaniami stawianymi obecnie przed notariatem oraz perspektywami rozwoju samorządu notarialnego.

Podsumowanie warsztatów ma stanowić praca w grupach, podczas której studenci będą wspólnie rozwiązywać przedstawione przez prowadzącą  zagadnienia praktyczne.

Ramowy program szkolenia:

1. Rozwój i znaczenie zawodu notariusza jako zawodu zaufania publicznego
  2. Status notariusza w RP i innych krajach europejskich
  3. Uzyskanie uprawnień do wykonywania zawodu notariusza
  4. Uprawnienia notariuszy
  5. Rozwiązywanie zagadnień problemowych – praca w grupach oraz wspólna dyskusja

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Po dokonaniu rejestracji internetowej prosimy o złożenie dokumentów rekrutacyjnych w pokoju 1.15 u p. Beaty Waniek.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia – do wyczerpania puli miejsc – przyjmujemy do 22 marca do godz. 12.00.