Koło Naukowe Prawa Rolnego i Gospodarki Przestrzennej
we współpracy z Zespołem Prawa Rolnego i Gospodarki Przestrzennej działającym przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
serdecznie zaprasza do udziału w
III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej
„Współczesne problemy prawa rolnego i żywnościowego”,
która odbędzie się w dniu 10 marca 2021 r. w godz. 9:00-17:00 w formie zdalnej
(link do platformy podamy w najbliższym czasie).
Konferencja stanowi kontynuację poprzednich edycji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem z Państwa strony. Do udziału w konferencji zapraszamy studentów i doktorantów, ale również teoretyków, praktyków oraz badaczy zainteresowanych problemami prawa rolnego i żywnościowego.
Tak, jak w poprzednich latach zagadnienia tematyczne Konferencji podzielone zostały na dwa panele: „prawo rolne” oraz „prawo żywnościowe”.
Referaty mogą obejmować dowolne zagadnienia związane z panelami, przykładowo proponujemy następujące: kształtowanie ustroju rolnego, obrót nieruchomościami rolnymi z udziałem cudzoziemców, dzierżawa nieruchomości rolnych, opodatkowanie rolnictwa, emerytura rolnicza, wyzwania dla rolnictwa, skutki koronawirusa a rolnictwo, ochrona gruntów rolnych i leśnych, własność intelektualna w rolnictwie, odstępstwo rolne, zalesianie, koła łowieckie, bezpieczeństwo żywności w erze globalizacji, sprzedaż żywności przez Internet, żywność przyszłości (insekty, in vitro), odpowiedzialność w prawie żywnościowym, żywność barwiąca, produkty nieopakowane, żywność ekologiczna itd.
Udział w konferencji jest bezpłatny oraz wymaga rejestracji przez formularz pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSejykt8REoR3EnuijgaT_3rOwdT2P_ZG2TXbTjYNlwLYf-_xg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&gxids=7628
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat (po zaznaczeniu takiego żądania w formularzu zgłoszeniowym)!
Organizatorzy proponują dwie formy uczestnictwa w konferencji:
• uczestnictwo bierne – zainteresowani takim udziałem rejestrują się przez formularz do 5 marca 2021 r.
• uczestnictwo czynne (wystąpienie) – zainteresowani takim udziałem rejestrują się przez formularz do 14 lutego 2021 r. WAŻNE: w przypadku udziału czynnego na formularzu należy obowiązkowo uzupełnić sekcje: tytuł referatu oraz abstrakt. W innym przypadku zgłoszenie potraktowane zostanie jak udział bierny.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji nadesłanych abstraktów. Przewidywany czas wystąpienia w trakcie konferencji to 10-15 minut. Osoby zakwalifikowane do czynnego udziału w konferencji zostaną o tym poinformowane mailowo do 1 marca 2021 r.
Opiekunem merytorycznym konferencji jest dr hab. prof. UŚ Dorota Łobos-Kotowska (dorota.lobos-kotowska@us.edu.pl).
Więcej informacji udzielają: dr Magdalena Krzysztofik-Pelka (magda.krzysztofik@wp.pl) oraz mgr Monika Łata (monika.lata@gmail.com).
ZAPRASZAMY!!!