15.03.2023 - 10:35, aktualizacja 17.03.2023 - 09:24
Redakcja: administrator

Rozpoczynamy cykl spotkań dla Studentów pod hasłem „Zaplanuj swoją karierę”. Chcemy przedstawić możliwości rozwoju drogi zawodowej jakie dają studia na naszym wydziale. Uczestnictwo w każdym spotkaniu będzie potwierdzone odpowiednim wpisem w suplemencie do dyplomu ukończenia studiów.

Dla studentów kierunku przedsiębiorczość przygotowaliśmy warsztaty „Optymalizacja finansowa i podatkowa jako klucz do efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem dedykowanymi”, w czasie których Eksperci KPMG Tax M. Michna spółka komandytowa przybliżą zagadnienia związane m.in. z podstawami zarządzania finansami w przedsiębiorstwie, optymalizacją podatkową, zarządzaniem ryzykiem podatkowym, elementami planowania podatkowego. Plan warsztatów jest bardzo bogaty i wierzymy, że będzie to bardzo owocne spotkanie.

Warsztaty odbędą się w dwóch terminach (do wyboru): 21 marca i 28 marca 2023 w godzinach 8:00-13:00.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

AGENDA:

8.00 – 8.15 – Rozpoczęcie, przedstawienie prelegentów

8.15 – 9.15 – Wstęp:

1. Podstawy zarządzania finansami w przedsiębiorstwie;
  2. Optymalizacja podatkowa a oszustwo podatkowe;
  3. Zarządzanie ryzykiem podatkowym.

9.15 – 9.30 przerwa kawowa / zadawanie pytań indywidualnych

9:30 – 11.30 – Optymalizacja podatkowa / elementy planowania podatkowego

1. Wstęp – analiza sytuacji wyjściowej;
  2. Wybór optymalnej formy prawnej;
  3. Wybór optymalnej formy opodatkowania.
  4. Wybór właściwej ulgi podatkowe

11.30 – 11.45 – Przerwa kawowa / zadawanie pytań indywidualnych

12.00 – 13.00 – Rozwiązywanie zagadnień problemowych – praca w grupach oraz wspólna dyskusja

Prelegenci:

Krzysztof Szwaja

Partner, KPMG w Polsce

Krzysztof jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Rozpoczął pracę w KPMG w 2006 r. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym dla firm międzynarodowych oraz polskich firm rodzinnych

Krzysztof specjalizuje się w doradztwie z zakresu restrukturyzacji oraz prowadzenia działalności gospodarczej w specjalnych strefach ekonomicznych. Ponadto, posiada bogate doświadczenie dotyczące przeprowadzania przeglądów podatkowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług.

Krzysztof doradza klientom również w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), w tym specjalnych stref ekonomicznych, podatku od towarów i usług (VAT), oraz optymalizacji podatkowej. Asystuje również klientom podczas kontroli podatkowych.

Posiada bogate doświadczenie w kwestiach cen transferowych. Brał udział w projektach dotyczących przygotowania dokumentacji podatkowej i analiz porównawczych oraz podczas kontroli warunków transakcyjnych stosowanych przez przedsiębiorstwa powiązane z branży motoryzacyjnej, spożywczej i rolniczej.

dr Łukasz Samojłowicz

Senior Manager, KPMG w Polsce

Łukasz jest doktorem nauk prawnych oraz radcą prawnym. Dołączył do Działu Doradztwa Podatkowego w Katowicach w 2015 roku.

Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców działających na rynku polskim i europejskim w zakresie prawa podatkowego, administracyjnego, handlowego i gospodarczego. Łukasz jest odpowiedzialny za planowanie i realizację procesów reorganizacyjnych przedsiębiorców (połączenia, przekształcenia, podziały, transakcje dotyczące przedsiębiorstw), jak również za asystę przy toczących się wobec nich postępowaniach administracyjnych i sądowych.

Łukasz przeprowadził szereg projektów związanych z przygotowaniem dokumentacji cen transferowych.

Łukasz uczestniczy również w projektach pomocy publicznej, takich jak specjalne strefy ekonomiczne, a także w projektach podatkowych związanych z badaniami i rozwojem – ulga B+R oraz IP Box.

Główni klienci Łukasza działają w branży spożywczej, metalowej, TSL, motoryzacji, informatyki, robotyki i automatyki, nieruchomościowej, ceramicznej, meblarskiej czy dealerskiej

Łukasz jest również odpowiedzialny za wdrożenie procedur MDR.

Arkadiusz Kalwik

Manager, KPMG w Polsce

Arek jest licencjonowanym doradcą podatkowym i absolwentem studiów o profilu finansowym. Dołączył do Działu Doradztwa Podatkowego w Katowicach w 2015 roku.

Odpowiada za bieżące doradztwo podatkowe, w szczególności w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), w tym podatku u źródła, oraz podatku od towarów i usług (VAT), w tym m.in. sporządzanie opinii podatkowych oraz przeprowadzanie przeglądów podatkowych.

Uczestniczy w projektach związanych z pozyskaniem pomocy publicznej w związku z działalnością prowadzoną przez przedsiębiorców na terenach Specjalnych Stref Ekonomicznych (obecnie w ramach wsparcia dotyczącego Polskiej Strefy Inwestycji). Dodatkowo odpowiada za realizacje projektów z zakresu ulg podatkowych tj. Ulga B+R, Ulga IP Box czy też wsparcia w ramach programów rządowych, samorządowych oraz instytucji publicznych. Czynnie wspiera również przedsiębiorców z zakresu analizy przepisów o pomocy publicznej na poziomie zarówno polskim jak i unijnym.

Arek posiada również doświadczenie dotyczące problematyki cen transferowych. Uczestniczył w projektach mających na celu m.in. weryfikacje rynkowości cen stosowanych pomiędzy podmiotami powiązanymi i przygotowanie dokumentacji podatkowej w branży m.in. stalowej, motoryzacyjnej, energetycznej, górniczej.

Prowadzi także szkolenia w zakresie wybranych zagadnień związanych z podatkiem CIT oraz VAT jak również cenami transferowymi w ujęciu teoretycznym i praktycznym.

Główni klienci Arka działają w branży przetwórstwa przemysłowego, metalowej, motoryzacji, informatyki, handlowej, nieruchomościowej, ceramicznej oraz budowlanej.

Serdecznie Zapraszamy!