Seminarium – „Sytuacja sędziów społecznych w polskim systemie prawnym”

09.10.2024 - 15:21, aktualizacja 10.10.2024 - 07:38
Redakcja: wiktoriakubiaczyk

Serdecznie zapraszamy na seminarium pt. „Sytuacja sędziów społecznych w polskim systemie prawnym”, które odbędzie się 21 października 2024 roku w sali plenarnej (1.4) naszego wydziału.

Tematem przewodnim będzie instytucja sędziów społecznych — ławników w polskim porządku prawnym. Podczas seminarium zostaną zaprezentowane przez specjalistów w dziedzinie prawa dwa odmienne poglądy na to zagadnienie:

• Jarosław Gwizdak — adwokat, publicysta i ekspert współpracujący z Ministerstwem Sprawiedliwości nad zmianą statusu ławników w Polsce,
  • dr Aleksandra Wilczyńska — sędzia, przewodnicząca Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Sądzie Rejonowym w Tychach.

Temat ławników jest interdyscyplinarny; dotyka wielu płaszczyzn, nie tylko w wymiarze prawnym, ale także kwestii społecznych i psychologicznych, a nawet filozoficznych — stąd też może być przedmiotem zainteresowania badaczy różnych dziedzin.

Seminarium będzie miało wyłącznie formę stacjonarną.

Rejestracji na wydarzenie należy dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy.