„Spotkania na granicy – Prawo ochrony środowiska i zdrowie” – konferencja naukowa

08.02.2023 - 11:32, aktualizacja 25.02.2023 - 18:04
Redakcja: administrator

Szanowni Państwo,

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego, Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wraz z Fundacją Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego „Facultas Iuridica” oraz Kołem Naukowym Prawa Ochrony Środowiska zapraszają na organizowaną w dniu 13 marca 2023 r. konferencję naukową: „Spotkania na granicy – Prawo ochrony środowiska i zdrowie”.

Liczymy na to, że organizowane wydarzenie będzie nie tylko okazją do spotkania specjalistów, ale również pozwoli na podjęcie szerokiej dyskusji na temat wyzwań związanych z ochroną środowiska, jej wpływem na zdrowie i jakość życia człowieka.

Podstawowym celem konferencji będzie zidentyfikowanie aktualnych problemów ochrony środowiska w ujęciu multidyscyplinarnym. Problematyka poszczególnych zagrożeń środowiska będzie omawiana z prawnego, medycznego i technicznego (w niektórych przypadkach przyrodniczego) punktu widzenia. Należy podkreślić jak ważne jest zidentyfikowanie zagrożeń, skutków ich wystąpienia dla życia i zdrowia człowieka w aspekcie obowiązującego prawodawstwa w tym zakresie.

Zamysłem organizatorów jest przedstawienie powyższej problematyki z podziałem na następujące bloki tematyczne:

– zagrożenie hałasem,

– zagrożenie promieniowaniem elektromagnetycznym,

– zanieczyszczenie powietrza,

– zanieczyszczenie wód,

– zagrożenie niebezpiecznymi chemikaliami/odpadami,

– zielona infrastruktura i bioróżnorodność.

TERMIN I MIEJSCE KONFERENCJI

Konferencja odbędzie się w dniu 13 marca 2023r. na platformie Zoom. W późniejszych wiadomościach zostanie przesłany link do spotkania.

ZGŁOSZENIA NA KONFERENCJĘ

(udział czynny i bierny) należy przesłać do dnia 20 lutego 2023 roku za pomocą formularza zgłoszeniowego przesłanego na adres matbconference@gmail.com.

OPŁATA KONFERENCYJNA

Udział w konferencji jest bezpłatny.

WAŻNE TERMINY

20 lutego 2023 r. – zgłoszenie uczestnictwa w konferencji

25 lutego 2023 r. – ostateczny termin przesłania posterów

9 marca 2023 r. – ostateczny termin przesłania prezentacji

FORMA UCZESTNICTWA

Serdecznie zapraszamy do udziału czynnego poprzez wygłoszenie referatu. Zapraszamy także studentów do udziału poprzez przesłanie posteru w formie pdf.

formularz-zgłoszeniowy