II miejsce drużyny WPiA w Ogólnopolskim Moot Court „Civilis”

31.05.2022 - 10:54, aktualizacja 31.05.2022 - 10:54
Redakcja: administrator
Mamy przyjemność poinformować, że Cywilôki w Ancugach, drużyna reprezentująca Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, zajęła drugie miejsce w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Moot Court z prawa i procedury cywilnej “Civilis”.

W trwającym dwa dni finale, który odbył się w siedzibie Naczelnej Rady Adwokackiej w Warszawie, wzięło udział 8 najlepszych drużyn z całej Polski. W walce o pierwsze miejsce drużyna Uniwersytetu Śląskiego stanęła w szranki z reprezentacją Uniwersytetu Warszawskiego.

Na każdym etapie konkursu wsparcia merytorycznego drużynie udzielały trenerki: dr Małgorzata Lubelska-Sazanów oraz adw. Joanna Wanat.

Szanownym Trenerkom, a także wspaniałej drużynie w składzie: Konrad Gałysa, Piotr Łaźnia, Karolina Magoń, Cezary Malinowski serdecznie gratulujemy!

Ogólnopolski Moot Court z prawa i procedury cywilnej “Civilis” to konkurs drużynowy, w którym uczestnicy mają szansę sprawdzić się w roli pełnomocników, a także zweryfikować w praktyce umiejętności nabyte w trakcie studiów w zakresie pisania pism procesowych oraz oratorstwa. “Civilis” opiera się na symulacji rozprawy sądowej, podczas której drużyny złożone z 2-4 osób wcielają się w pełnomocników reprezentujących strony w postępowaniu cywilnym. Partnerem Głównym Konkursu organizowanego przez ELSA Poland była kancelaria Dentons, a Partnerem Merytorycznym Naczelna Rada Adwokacka.