Internet and New Technologies Law – publikacja

26.01.2022 - 15:00, aktualizacja 26.01.2022 - 15:00
Redakcja: martarekosiewicz
Z radością informujemy, że – zarówno w wersji papierowej, jak i cyfrowej – jest już dostępna publikacja „Internet and New Technologies Law”. Redaktorami książki opublikowanej w wydawnictwie NOMOS są dr hab. Dariusz Szostek, prof. UŚ oraz prof. dr hab. Mariusz Załucki.

Książka prezentuje obserwacje oraz wyniki badań na temat pożądanych ram prawnych dla Internetu i Nowych Technologii w wymiarze międzynarodowym,  w czterech obszarach: zrównoważony rozwój, społeczeństwo, wymiar sprawiedliwości i prywatność. Redaktorzy zaprosili do pracy nad zagadnieniami Autorów z pięciu kontynentów, którzy zadając pytania i podejmując w poszczególnych rozdziałach próbę odpowiedzi na nie, sformułowali nadto rekomendacje dla ONZ, które zostały zaprezentowane w trakcie grudniowego Szczytu Cyfrowego ONZ IGF – Internet Governance Forum 2021. 3000 egzemplarzy książki trafiło do rąk Delegatów z całego świata obecnych na IGF w Katowicach.

W zespole autorskim Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego reprezentowali:

• dr hab. Ewa Rott-Pietrzyk oraz dr hab. Dariusz Szostek, prof. UŚ (tekst „Regulation and Control of Algorithmic Codes – a Necessity of our Times (?)” we współautorstwie z dr hab. Markiem Świerczyńskim, prof. UKSW);
  • dr hab. Monika Jagielska, prof. UŚ (tekst „The Changing Nature of the Consumer in the Digital Reality” we współautorstwie z dr hab. Moniką Namysłowską, prof. UŁ oraz dr Anetą Wiewiórowską-Domagalską);
  • dr Mauro Arturo Rivera Leon (tekst „Towards a Right to Digital Justice? The Constitutionalization of Digital Justice in Mexico” we współautorstwie z Rodrigo E. Galán Martínezem);
  • Magdalena Stryja (tekst „Eco Smart City Method of Promoting Environmental Sustainability and Sustainable Development in an Industralised and Digitalized Society” we współautorstwie z dr Alexandrą R. Harrington).

Dzięki opublikowaniu książki w Open Access wszyscy Państwo mają możliwość zapoznania się z tą wyjątkową publikacją. Zapraszamy do lektury: https://www.nomos-elibrary.de/10.5771/9783748926979.pdf