mgr Alexander Juranek stypendystą the Max Planck Society

25.01.2022 - 10:29, aktualizacja 25.01.2022 - 10:37
Redakcja: martarekosiewicz
Z radością informujemy, że mgr Alexander Juranek, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przez wiele lat aktywnie działający na rzecz studenckiej społeczności Wydziału – były

Przewodniczący Studenckiej Poradni Prawnej, Samorządu Studenckiego WPiA UŚ oraz Prezes Koła Naukowego Prawa Cywilnego – a obecnie członek zespołu ds. badań nad europejskim i polskim prawem prywatnym w Instytucie Nauk Prawnych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (doktorant WPiA UW), został stypendystą the Max Planck Society.

Stypendium obejmuje pobyt badawczy w Max-Planck-Institute für ausländisches und internationales Privatrecht w Hamburgu i wsparcie w realizacji indywidualnego międzynarodowego grantu  „Boundaries of permissible modification of contractual liability between the parties. Towards a modern system of contractual liability”.

Serdecznie gratulujemy!