Pięć kolejnych grantów NCN dla pracowników i doktorantów UŚ!

02.12.2021 - 14:13, aktualizacja 15.12.2021 - 11:11
Redakcja: martarekosiewicz

Z dumą i radością informujemy o kolejnych sukcesach pracowników i doktorantów WPiA.

Wśród laureatów panelu HS5 w konkursie OPUS 21 znalazła się

• dr Iwona Gredka-Ligarska z projektem pt. „Zastosowanie autonomicznej AI w procesie pracy a odpowiedzialność cywilna pracodawcy wobec osób trzecich”

Wśród laureatów panelu HS5 w konkursie PRELUDIUM 20 znaleźli się:

• mgr Aneta Paleczna z projektem pt. „Perspektywa prawnoporównawcza kompensowania osób pośrednio poszkodowanych: konieczny standard czy nadmierna ochrona?”
  • mgr Sara Smyczek-Gołębiewska z projektem pt.  „Rekonstrukcja pojęcia słuszności w europejskim orzecznictwie cywilnym”
  • mgr Ikechukwu Patrick Ugwu z projektem pt. „Działalność biznesowa korporacji europejskich w Afryce: nowe podejście do ochrony praw ludów tubylczych i środowiska naturalnego z perspektywy prawa międzynarodowego”
  • mgr Jakub Wyczik z projektem pt. „Prawo «własności» danych wobec wyzwań XXI wieku – Big Data, Artificial Intelligence, Internet of Things”

Laureatom serdecznie gratulujemy!