Projekty badawcze studentów z Międzywydziałowego Koła Naukowego Kultury i Prawa Chińskiego zakwalifikowane do programu NAWA.

10.03.2020 - 08:43, aktualizacja 10.03.2020 - 08:43
Redakcja: administrator

Troje studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: Maciej Zuziak, Kuba Zwierzchowski oraz Anna Maria Rizzo zostało zakwalifikowanych do programu stypendialnego Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach którego będą realizować opracowane przez siebie programy badawcze obejmujące różne dziedziny prawa na wybranych pekińskich uczelniach.
Dzięki wyjazdowi do Chin oraz realizacji planu badawczego studenci aktywnie uczestniczą w rozwijaniu i pogłębianiu współpracy Uniwersytetu Śląskiego z ośrodkami akademickimi z Państwa Środka. Nauka oraz udział we wspólnych projektach z chińskimi studentami pozwala na zacieśnianie polsko-chińskich relacji naukowych. Studenci są aktywnymi członkami Międzywydziałowego Koła Naukowego Kultury i Prawa Chińskiego, pozostającego pod opieką prof. dr hab. Ewy Rott-Pietrzyk ze strony WPiA UŚ.
Jest to kolejny sukces studentów z Międzywydziałowego Koła Naukowego Kultury i Prawa Chińskiego. W poprzednich latach stypendystami Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej byli: Paweł Wowra, Weronika Żebrowska oraz Fryderyk Zoll.