Sukces drużyny WPiA UŚ w finale II edycji turnieju Moot Court „Zastępstwo procesowe przed Krajową Izbą Odwoławczą”.

27.05.2021 - 09:40, aktualizacja 27.05.2021 - 09:46
Redakcja: administrator

21 maja 2021 roku drużyna Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wzięła udział w finale II edycji turnieju Moot Court „Zastępstwo procesowe przed Krajową Izbą Odwoławczą”. Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych.

Patronat honorowy nad II edycją turnieju objął Hubert Nowak – Prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Turniej polegał na symulacji postępowania przed KIO w oparciu o kazusy bazujące na problematyce przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z przepisami nowej ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 roku.

W grudniu 2020 roku przygotowania do konkursu pod opieką mgr  Aleksandry Klefas oraz dr hab. Michała Kani, prof. UŚ rozpoczęła sześcioosobowa drużyna w składzie: Konrad Lach, Piotr Lach, Artur Tyński, Paulina Wójcik, Wojciech Wydmański, Marta Zdunek.

Przygotowania objęły serię 10 seminariów poświęconych nowym regulacjom z zakresu Prawa zamówień publicznych oraz spotkania z praktykami: dr Agnieszką Piwowarczyk, adw. Robertem Zugajem oraz członkinią KIO Katarzyną Poprawą.

Etap uczelniany zakończył się testem wiedzy o zamówieniach publicznych. Do finału zakwalifikowali się Piotr Lach, Paulina Wójcik i Marta Zdunek.

W turnieju głównym reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego wylosowała rolę Odwołującego. Jej zadaniem było doprowadzenie do uchylenia niekorzystnych dla klienta postanowień specyfikacji warunków zamówienia przygotowanych przez Zamawiającego, które ograniczały dostęp do udziału w postępowaniu.

W finale konkursu, który odbył się w Warszawie drużyna Uniwersytetu Śląskiego zajęła drugie miejsce.