18.05.2023 - 14:52, aktualizacja 22.05.2023 - 10:13
Redakcja: administrator

12 maja 2023 r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo nieruchomości – współczesne dylematy oraz perspektywy” organizowana przez Koło Naukowe Prawa Nieruchomości.

Konferencja rozpoczęła się wykładem inauguracyjnym prof. dr. hab. Jacka Góreckiego pt. „Własność warstwowa nieruchomości gruntowej”.
Podczas konferencji mieliśmy okazję wysłuchać wystąpień w ramach pięciu paneli:

– panelu eksperckiego: Szczególe zagadnienia związane z zawieraniem i wykonywaniem umów deweloperskich
– dwóch paneli poświęconych nabywaniu i obciążaniu nieruchomości
– panelu poświęconego wykonywaniu prawa własności nieruchomości
– panelu dotyczącego wpływu regulacji publicznoprawnych na wykonywanie prawa własności nieruchomości i obrót nieruchomościami.

W panelu eksperckim wystąpili:

– dr Wojciech Wyrzykowski z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
– adw. Bartłomiej Dębski z ramienia Kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak
– r. pr. Aleksandra Śliwa z ramienia TDJ Legal
– apl. radc. Anna Cichoń z ramienia Kancelarii Radców Prawnych JGA.

Konferencja została objęta patronatem honorowym Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – dr. hab. Witolda Kurowskiego, prof. UŚ. Ponadto patronatem objęła konferencję Izba Notarialna w Katowicach.

Dziękujemy za udział wszystkim prelegentom oraz słuchaczom!