„Pierwsze kroki w CINiB-ie” – szkolenie o bibliotece

23.09.2024 - 09:41 aktualizacja 23.09.2024 - 09:41
Redakcja: nk
Budynek CINIB-y.

Jak wypożyczyć książkę? Jak ją wyszukać? Z jakich źródeł elektronicznych skorzystać? A także: czy w bibliotece można pracować, odpocząć albo zagrać w grę?

Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas szkolenia „Pierwsze kroki w bibliotece” organizowanego przez Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (CINiB-ie).

Podczas spotkania studentki i studenci dowiedzą się, jak założyć konto, samodzielnie wypożyczać zbiory, przeszukiwać źródła elektroniczne, znaleźć potrzebną książkę na regale albo co zrobić, jeśli jej tam jeszcze nie ma. Prowadzący wyjaśnią, jak wygląda rezerwowanie i przedłużanie książek oraz ebooków, a także gdzie można zeskanować potrzebne materiały. Szkolenie będzie też doskonałą okazją do zapoznania się z przestrzenią książnicy, w której na studentki i studentów czekają miejsca do pracy indywidualnej lub zespołowej (nauki w grupie, spotkań dotyczących uczestnictwa w projektach, kołach naukowych), a także wygodne strefy relaksu.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku między 13:00 a 13:45, od 7 do 25 października tego roku. Przyjdź i poczekaj przy punkcie zbiórki na poziomie 0, aż zbierze się grupa.