Szkoła Doktorska

Stypendium projakościowe dla doktorantów szkół doktorskich za rok akademicki 2020/2021 – ogłoszenie

06.12.2021 - 12:09 aktualizacja 15.12.2021 - 14:17
Redakcja: Ryszard Knapek
Tagi: stypendium
Szanowni Państwo,

Doktoranci i Doktorantki drugiego i trzeciego roku kształcenia w roku akademickim 2021/2022

w Szkole Doktorskiej w Uniwersytecie Śląskim oraz Międzynarodowej Środowiskowej Szkole Doktorskiej przy Centrum Studiów Polarnych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach,

ogłaszamy konkurs na zwiększenie stypendium doktoranckiego za rok akademicki 2020/2021 (brane będą pod uwagę osiągnięcia naukowe z okresu od 1 października 2020 do 30 września 2021).

Regulamin konkursu, kryteria przyznawania zwiększenia stypendium oraz formularze wniosku stypendialnego znajdują się na stronach internetowych szkół doktorskich. Wnioski należy składać w postaci skanu podpisanego dokumentu lub dokumentu podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adres e-mail szkola.doktorska@us.edu.pl (doktoranci SD) lub polarknow@us.edu.pl (doktoranci MŚSD).

Termin składania dokumentów: poniedziałek 13 grudnia 2021, godz. 9:00.

W przypadku wniosków dostarczonych wyłącznie w postaci skanu, oryginalnym dokument powinien być dostarczony nie później niż do 20 grudnia do biura Szkoły Doktorskiej.

Celem konkursu jest motywowanie oraz wspieranie rozwoju i kariery naukowej młodych talentów.

Stypendium projakościowe dla doktorantów szkół doktorskich jest finansowane w ramach programu UŚ pn. „Inicjatywa Doskonałości Badawczej”, ze środków pozyskanych w związku z udziałem Uniwersytetu w programie „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” i otrzymaniem z Ministerstwa Edukacji i Nauki 2% zwiększenia subwencji na okres 2020-2025.

prof. dr hab. Alina Świeściak-Fast

Dziekan Szkoły Doktorskiej w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

dr hab. Mariusz Grabiec, prof. UŚ

Dziekan Międzynarodowej Środowiskowej Szkoły Doktorskiej przy Centrum Studiów Polarnych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach