Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Humanistyczny

Wykłady prof. Dariusza Rotta na Uniwersytecie Sofijskim

13.05.2021 - 09:41 aktualizacja 13.05.2021 - 09:41
Redakcja: am
Tagi: Instytut Literaturoznawstwa, Uniwersytet Sofijski

Prof. dr hab. Dariusz Rott z Instytutu Literaturoznawstwa Wydziału Humanistycznego UŚ wygłosi 14 i 21 maja cykl trzech wirtualnych wykładów (łącznie osiem godzin) dla studentów Katedry Literatur Słowiańskich Wydziału Slawistyki Uniwersytetu Sofijskiego św. Klimenta Ochrydzkiego (Bułgaria) dotyczących literatury średniowiecza i renesansu.

Uniwersytet Sofijski jest najstarszą i najważniejszą uczelnią w Bułgarii, założoną w 1904 r., która razem z Uniwersytetem Śląskim tworzy prestiżowy uniwersytet europejski w ramach sojuszu Transform4Europe (T4E). Współorganizatorem wykładów jest Instytut Polski w Sofii.

Więcej: https://www.facebook.com/events/185600586747072

Prof. Rott od kilka lat współpracuje z bułgarskimi uczelniami: w 2016 r. odbył wykład w Płowdiwskim Uniwersytecie ”Paisii Chilendarski”, w kwietniu 2018 r. uczestniczył w XIV Międzynarodowym Kongresie Slawistycznym w Sofii, a w roku akademickim 2018/2019 był profesorem wizytującym w Sofii.

W monograficznym numerze czasopisma naukowego Uniwersytetu Sofijskiego „Forum Filologiczne” poświęconym mediewistyce ukazał się wywiad z prof. dr. hab. Dariuszem Rottem, dotyczący m.in. jego badań prowadzonych nad średniowiecznym kronikarstwem. Wywiad dostępny jest pod adresem: https://philol-forum.uni-sofia.bg/portfolio-item/br-6

Gmach główny Uniwersytetu Sofijskiego
Gmach główny Uniwersytetu Sofijskiego. Fot. Dariusz Rott

return to top