OPUS 22

22.09.2021 - 13:54 aktualizacja 22.09.2021 - 14:01
Redakcja: am
Tagi: NCN, OPUS 22

Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłasza konkurs OPUS 22 na projekty badawcze, przeznaczony dla naukowców, którzy w swoim dorobku naukowym posiadają co najmniej jedną opublikowaną lub przyjętą do druku pracę (naukowiec nie musi posiadać stopnia doktora).

Konkurs otwiera możliwość ubiegania się o finansowanie projektów badawczych prowadzonych we współpracy międzynarodowej dwustronnej lub trójstronnej w ramach programu Weave, a także przedsięwzięć realizowanych przy wykorzystaniu przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych. W projektach badawczych poza kierownikiem projektu w zadania badawcze mogą być zaangażowani dodatkowi wykonawcy, w tym studenci i doktoranci oraz osoby na stanowisku typu post-doc lub stanowisku badacza (senior researcher). Uwaga: we wniosku OPUS-LAB nie można zaangażować w realizację projektu badawczego osoby na stanowisku senior researcher.

UWAGA: współpraca międzynarodowa w konkursie OPUS 22 nie jest obowiązkowa, a wnioski z udziałem partnerów zagranicznych nie są traktowane preferencyjnie w stosunku do wniosków, które takich partnerów nie angażują.

Nabór wniosków do 15.12.2021 do godz. 16.00

Więcej na stronie: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/opus22

kolorowe zdjęcie: mężczyzna w niebieskiej koszuli podpisujący dokumenty