Prof. Bogumiła Mika autorką rozdziału w amerykańskiej publikacji

07.06.2022 - 12:20 aktualizacja 07.06.2022 - 12:20
Redakcja: mn

Miło nam poinformować, że dr hab. Bogumiła Mika, prof. UŚ jest autorką rozdziału w amerykańskiej publikacji  pt. „Sacred and Secular Intersections in Music of the Long Nineteenth Century Church, Stage, and Concert Hall”,  której redaktorem jest wybitny naukowiec z Yale University – Markus Rathey.

Prof. Bogumiła Mika znalazła się w gronie zaproszonych do publikacji autorów jako jedyna Polka.

Publikacja „Sacred and Secular Intersections in Music of the Long Nineteenth Century Church, Stage, and Concert Hall” podejmuje zagadnienia wzajemnego powiązania porządków sacrum i świeckiego w muzycznych i estetycznych debatach długiego wieku dziewiętnastego. Korzystając z różnych podejść metodologicznych, autorzy ukazują, w jaki sposób tożsamości sakralne i religijne łączą się, stapiają lub krzyżują w dziełach długiego wieku dziewiętnastego.

okładka książki „Sacred and Secular Intersections in Music of the Long Nineteenth Century Church, Stage, and Concert Hall”