Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Humanistyczny
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024
Grafika: zdjęcie przedstawiające zbliżenie na głowę posągu Dawida Michała Anioła we Florencji; u góry logo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, na dole tekst: Wydział Humanistyczny Historia sztuki

HISTORIA SZTUKI

Historia sztuki to kierunek dla osób zainteresowanych przeszłością jak i teraźniejszością sztuki. Oferuje pełen kurs zajęć poświęconych zjawiskom artystycznym od starożytności po czasy współczesne. Program uzupełniony jest o zajęcia praktyczne z opisu dzieła sztuki czy ikonografii oraz o zajęcia przygotowujące do zawodu muzealnika, pracownika urzędu konserwatorskiego, galerii sztuki czy handlu dziełami sztuki.

W związku ze specyfiką regionalną, szczególny nacisk położono na zjawiska artystyczne oraz na dziedzictwo materialne obszaru historycznego Śląska, które prezentowane są nie tylko w salach uniwersyteckich, ale również podczas licznych zajęć terenowych.

Innym obszarem szczególnie eksponowanym w programie studiów jest historia sztuki XIX, XX i XXI wieku, prezentowana przez pryzmat innych nauk humanistycznych.

Studiujący na naszym kierunku mają możliwość realizowania części punktów ECTS w ramach oferty ogólnoakademickiej, poszerzając swoje horyzonty o aspekty innych, prowadzonych na Uniwersytecie Śląskim kierunków studiów.

Studia I stopnia realizowane w trybie stacjonarnym.

(I tura rekrutacji 03.06.2024 12:00 – 10.07.2024 23:59)

– w placówkach muzealnych,

– w domach kultury,

– w urzędach miasta,

– w urzędach konserwatorskich,

– w szkołach,

– w galeriach sztuki,

– przy organizacji wystaw,

– w działaniach związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego (także przemysłowego).

Kampus Katowice

Poznaj nas lepiej

Koło naukowe

Gdzie będziesz studiować?

Skontaktuj się z nami:

tel.: (32) 359 17 74
e-mail: historia.sztuki.wh@us.edu.pl

ul. Bankowa 11, 40-007 Katowice

return to top