Konkurs na najwybitniejsze dzieło z zakresu nauk humanistycznych – nabór przedłużony do 31 maja 2021 r.

11.05.2021 - 11:27, aktualizacja 11.05.2021 - 11:30
Redakcja: am

Uniwersytet Łódzki jako organizator VII edycji konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych, w uzgodnieniu z Kapitułą Konkursu, podjął decyzję o przedłużeniu terminu przyjmowania prac do 31 maja 2021 r.

Prace do konkursu mogą zgłaszać uczelnie, wydziały, instytuty PAN, wydawnictwa naukowe i inne instytucje naukowe. Każda z tych jednostek może przesłać jedną pracę, która została opublikowana w 2020 r. Spośród nich Kapituła wybierze pięć dzieł nominowanych do Nagrody. Nominacje zostaną ogłoszone we wrześniu 2021 r. Jedna z prac, uznana przez Kapitułę za najlepszą, otrzyma Nagrodę w wysokości 50 000 zł. Wręczenie dyplomów autorom nominowanych dzieł oraz ogłoszenie laureata Nagrody nastąpi podczas uroczystej gali.

Prace należy zgłaszać w formie tradycyjnej na adres: Biuro Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Narutowicza 68, 90-136 Łódź lub w formie elektronicznej na adres: nagroda.kotarbinskiego@uni.lodz.pl, przesyłając jeden egzemplarz pracy wraz z pisemną rekomendacją kierownika jednostki zgłaszającej.

Do pracy należy dołączyć zgody wydawcy na wykorzystanie:

1. okładki książki,
  2. opisów marketingowych książki pochodzących z ogólnodostępnych źródeł do celów promocyjno-marketingowych.

Zgody wydawcy mogą być przesłane w formie e-maila.

Osoby, których prace zostaną nominowane, będą proszone o przesłanie dodatkowych pięciu egzemplarzy swoich książek.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej: www.nagrodakotarbinskiego.uni.lodz.pl.

regulamin konkursu

lista prac nominowanych i nagrodzonych w poprzednich edycjach

Okładki książek od góry od lewej: Minima luridica JERZY ZAJADŁO; Okrutny teatr samospaleń Grzegorz Grotowski; SPRAWA JEDENASTU ANDRZEJ FRISZKE; NEKROPERFORMANS; AMERYKAŃSKIE POWOJNIE CZESŁAWA MIŁOSZA EWA KOŁODZIEJCZYK; Różnice indywidualne JAN STRELAU

tekst: Nabór prac do VII edycji konkursu im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego przedłużony do 31 maja 2021 r. w tle zdjęcie prof. Kotarbińskiego, w lewym dolnym rogu logotypy Uniwersytetu Łódzkiego oraz Nagrody im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego