Otwarte konkursy grantowe

12.10.2020 - 19:57 aktualizacja 16.12.2020 - 13:56
Redakcja: am
Tagi: konkursy grantowe, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Nauki, Narodowy Program Rozwoju Humanistyki

Szanowni Państwo!

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło nabór wniosków do najnowszej edycji Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. W ramach Programu uruchomiono moduły:

• Dziedzictwo Narodowe, na wieloletnie projekty polegające na tworzeniu naukowych publikacji dokumentacyjnych, słownikowych, bibliograficznych, krytycznych wydań źródeł i utworów literackich oraz kompendiów wiedzy o charakterze syntetycznym i encyklopedycznym.
  • Uniwersalia 2.1, na przygotowanie tłumaczeń polskich prac badawczych na języki kongresowe.
  • Uniwersalia 2.2, na przygotowanie polskojęzycznych wydań krytycznych najważniejszych dzieł kultury światowej.
  • Fundamenty, moduł poświęcony szczegółowym tematom, każdorazowo wskazywanym przez MNiSW.

Nabór do NPRH odbywa się w dwóch etapach.

Pierwszy nabór został zakończony.

Drugi nabór wniosków w roku 2020 potrwa od dnia 21 grudnia 2020 r. do dnia 31 stycznia 2021 r.

Nabory zróżnicowane są zakresami tematycznymi – ze szczegółami zapoznać się można pod adresem: https://www.gov.pl/web/nauka/informacja-dotyczaca-naboru-wnioskow-w-ramach-nprh-w-2020-r

Zapraszamy do składania wniosków i współpracy z Zespołem ds. Projektów Wydziału Humanistycznego (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1, pokój 012). Osoby, które już przygotowują wnioski, prosimy o dodawanie pracowników Zespołu jako redaktorów pomocniczych w systemie OSF (loginy: Ola440, janzajac01). Dzięki temu łatwiej będziemy mogli pomóc Państwu ze wszystkimi koniecznymi przygotowaniami.

zbliżenie na dłonie kobiety i mężczyzny trzymających długopisy i dokumenty nad biurkiem