Prof. Jolanta Tambor przedstawicielką MNiSW w Radzie Programowej Instytutu Różnorodności Językowej

02.09.2024 - 12:08 aktualizacja 02.09.2024 - 12:08
Redakcja: am

Miło nam poinformować, że decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dariusza Wieczorka, prof. Jolanta Tambor została powołana jako przedstawicielka MNiSW w skład Rady Programowej Instytutu Różnorodności Językowej.

Głównym zadaniem Instytutu jest popularyzowanie wiedzy o różnorodności językowej Polski, szczególnie w zakresie języków i odmian językowych używanych współcześnie na terytorium Polski. Instytucja zajmuje się dokumentowaniem dziedzictwa językowego, funkcjonujących wielojęzyczności i ochroną praw językowych. W efekcie działalności Instytutu powstają rekomendacje dla polityki językowej na poziomie krajowym i europejskim.