Słowiański Salon Literacki

20.09.2024 - 10:01, aktualizacja 20.09.2024 - 10:17
Redakcja: kajastruzyk

Serdecznie zapraszamy na Słowiański Salon Literacki, czyli spotkanie wokół literatur zachodnio- i południowosłowiańskich, które odbędzie się w ramach obchodów 50-lecia slawistyki na Uniwersytecie Śląskim.

Gośćmi wydarzenia będą: Ivana Dizdar, Anna Maślanka, Peter Milčak, Joanna Pomorska, Magdalena Pytlak, Igor Stanojoski.

Rozmowę poprowadzą Joanna Derdowska i Antonina Kurtok.

Spotkanie poprzedza międzynarodową konferencję naukową „Panorama badań slawistycznych XXI wieku” (10-11.X.2024, Katowice, ul. Uniwersytecka 4) z okazji jubileuszu studiów slawistycznych na UŚ.

Gdzie: spinPLACE (sala Café Operacyjna)

Katowice ul. Bankowa 5

Wydarzenie objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy oraz Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Sosnowiec Arkadiusza Chęcińskiego

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto – Region – Akademia, w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024