Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Szkoła Doktorska

Działalność Szkoły Doktorskiej w okresie pandemii

16.03.2020 - 01:02 aktualizacja 23.06.2020 - 00:00
Redakcja: Ryszard Knapek
Tagi: koronawirus, Szkoła Doktorska

W związku z zarządzeniem nr 28/2020, kolejnymi zarządzeniami Rektora Uniwersytetu Śląskiego i ogólną sytuacją działalność administracyjna Szkoły Doktorskiej w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach jest prowadzona on-line. Od początku czerwca pracownicy pełnią dyżur w biurze, które codziennie jest otwarte. Zachęcamy jednak nadal do załatwiania spraw zdalnie. We wszystkich sprawach możecie się Państwo kontaktować z nami drogą elektroniczną przez skrzynkę szkola.doktorska@us.edu.pl. Sprawy, które wymagają kontaktu bezpośredniego prosimy także umawiać tą drogą.

Zgodnie z zarządzeniem Rektora dydaktyka do końca roku akademickiego prowadzona jest zdalnie.

Każdy doktorant Szkoły Doktorskiej ma darmowy dostęp do usługi Office 365, którą aktywować można przez USOSweb (więcej informacji). W tej usłudze dostępne jest narzędzie Microsoft Teams, bardzo przydatne przy pracy on-line. Zachęcamy wszystkich doktorantów i pracowników do zapoznania się z tym narzędziem. Przez to narzędzie będzie możliwość prowadzenia telekonferencji, rozmów video i chatu z pracownikami w czasie ich dyżurów. Codziennie między godziną 9:00 a 13:00 przynajmniej jeden pracownik będzie dostępny na platformie. Na tej platformie odbywają się spotkania z doktorantami w postaci chatu z dziekanami, koordynatorami i przedstawicielami biura szkoły. Ostatnie spotkanie w semestrze letnim odbędzie się 22 czerwca.

Link zapraszający do grupy (tylko dla doktorantów)

Zachęcamy Państwa – doktorantów, osoby zainteresowane kształceniem i wszystkie inne osoby – do kontaktu elektronicznego i życzymy zdrowia.

return to top