Szkoła Doktorska

Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną

Nasi eksperci ocenią projekt, który nam prześlesz. Jeżeli uzyskasz dobrą ocenę, zaprosimy cię na rozmowę kwalifikacyjną. To ona ostatecznie zadecyduje o przyjęciu do Szkoły Doktorskiej. Rozmowy prowadzone są w trzech interdyscyplinarnych komisjach, odpowiadających trzem obszarom kształcenia w Szkole Doktorskiej – w czasie rejestracji wybrałeś jeden z nich.

Komisje egzaminacyjne są liczne – w ich skład wchodzi po dwoje przedstawicieli z każdej dyscypliny, która należy do tego obszaru. Staniesz więc przed grupą kilkanaściorga naszych najlepszych specjalistów. Nie musisz się jednak obawiać – jeżeli włożyłeś dużo pracy w przygotowanie projektu, to oni najlepiej to dostrzegą i docenią. Rozmowy odbywają się w przyjemnej atmosferze – oczywiście na tyle, na ile pozwala na to formuła egzaminu.

Rozmowa trwa około 15 minut. W ciągu pierwszych pięciu minut musisz zaprezentować swój projekt – wybierz więc to, co jest w nim najważniejsze. Następnie członkowie komisji zadają ci pytania (najpierw ci, którzy reprezentują twoją dyscyplinę, potem inni). Rozmowa odbywać się może po polsku lub po angielsku. Jeżeli odbywa się po polsku, to przynajmniej jedno pytanie zadamy ci po angielsku.
img
Rozmowa odbędzie się w formie stacjonarnej, tylko w szczególnych przypadkach może odbyć się on-line jeżeli warunki na to pozwolą. Jeżeli aplikujesz do jednej z dyscyplin z obszaru nauk ścisłych i przyrodniczych, to koniecznie przygotuj krótką prezentację, która będzie towarzyszyła Twojej wypowiedzi. W innych obszarach prezentacja nie jest potrzebna, chyba że Twój projekt tego wymaga.
img
Rozmowy odbywają się między 9 a 12 lipca. O dokładnym terminie dowiesz się zaledwie kilka dni przed rozmową, zarezerwuj więc dla nas cały ten czas, a jeżeli to niemożliwe – poinformuj nas z jak największym wyprzedzeniem.  Wyniki rozmowy i całego postępowania poznasz do 16 lipca. Jeżeli zostaniesz zakwalifikowany, poinformujemy cię o dalszych krokach.