Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Szkoła Doktorska
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Znajdź promotora

Uniwersytet Śląski w Katowicach to wyjątkowe miejsce przede wszystkim ze względu na ludzi, którzy tu pracują. Jeśli myśląc o karierze naukowej, wybrałeś właśnie ten uniwersytet, to powinieneś najpierw znaleźć ludzi, z którymi będziesz pracować.

Być może wcześniej pracowałeś już z jakimś badaczem z naszej uczelni, który teraz zaprasza cię do współpracy, albo aplikujesz do konkretnego projektu grantowego. Jeśli tak, to ten etap masz już za sobą. Jeżeli nie, to zacznij poszukiwania.

Jeżeli już wiesz, z kim chcesz pracować – znasz jakiegoś badacza, ponieważ zetknąłeś się z nim wcześniej lub czytałeś jego publikacje – skontaktuj się z tą osobą. Każdy badacz na Uniwersytecie Śląskim ma służbowy adres email, który znajdziesz, wpisując jego imię i nazwisko w formularzu https://us.edu.pl/pracownik/. Przedstaw się, napisz coś o swoim wykształceniu i doświadczeniu naukowym, a następnie wyjaśnij, czym chciałbyś się zajmować i dlaczego wybrałeś właśnie tę osobę.
img
Sprawdź aktualną ofertę projektów grantowych, do których właśnie prowadzimy rekrutację: https://us.edu.pl/szkola-doktorska/informacje-o-otwartych-naborach-na-miejsca-stypendialne-w-ramach-grantow-i-programow-stypendialnych/. To oddzielna ścieżka rekrutacji, z której również możesz skorzystać.
img
Niektórzy badacze działają samodzielnie, szczególnie w naukach humanistycznych i społecznych. W innych dyscyplinach badawczych podstawą jest praca zespołowa. Przygotowujemy katalog wszystkich zespołów badawczych i samodzielnych badaczy, a zanim będzie gotowy szukaj informacji

img
Jeżeli masz trudność z samodzielnym znalezieniem odpowiedniej osoby, możesz napisać do jednego z naszych koordynatorów: https://us.edu.pl/szkola-doktorska/86-2/. Podpowiedzą Ci, z kim możesz się kontaktować, jeżeli odpowiedni badacz jest na naszym uniwersytecie. Pamiętaj jednak, że na odpowiedź być może będziesz musiał poczekać kilku dni.
img
return to top