Wykład dr Katarzyny Anny Kapitan: „Tysiąc lat Hrómunda na północy”

16.04.2021 - 11:48, aktualizacja 16.04.2021 - 11:48
Redakcja: am
Tagi: CBNiSUS, Centrum Badań Nordystycznych i Staroangielskich, wykład online

Centrum  Badań Nordystycznych i Staroangielskich przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

zaprasza na wykład

dr Katarzyny Anny Kapitan

(Muzeum Historii Narodowej na Zamku Frederiksborg w Danii)

„Tysiąc lat Hrómunda na północy: Od średniowiecznego prosimetrum do viking metalu”.

Spotkanie odbędzie się zdalnie za  pośrednictwem aplikacji MS Teams w czwartek 29 kwietnia 2021 roku
.

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt via e-mail: cbns@us.edu.pl

Dr Katarzyna Anna Kapitan jest pracownikiem naukowym w Muzeum Historii Narodowej na Zamku Frederiksborg w Danii gdzie prowadzi badania w ramach stypendium naukowego Jej Wysokości Królowej Danii Małgorzaty II przyznanego na wybitny projekt badawczy nad recepcją literatury staro-nordyjskiej w Danii i Islandii. Jej projekt zatytułowany Writing (Hi)stories jest finansowany przez fundację Carlsberga i bada rolę literatury staro-nordyjskiej we wczesno nowożytnej historiografii duńskiej. Projekt jest realizowany we współpracy z Muzeum Narodowym Islandii oraz Uniwersytetem Islandii.

Dr Kapitan jest również wizytującym pracownikiem naukowym w instytucie Arniego Magnussona na Uniwersytecie w Kopenhadze, w którym prowadziła swoje badania od 2015 roku i gdzie zdobyła stopień naukowy doktora w zakresie filologii nordyjskiej. We wrześniu tego roku dr Kapitan rozpocznie swój nowy projekt badawczy Virtual Library of Torfæus na Uniwersytecie Oxfordzkim.

grafika informująca o wykładzie dr Katarzyny Anny Kapitan