Edukacja humanistyczna i klimat. Scenariusze działania – konferencja online

21.07.2023 - 10:50, aktualizacja 23.08.2023 - 10:45
Redakcja: am
Tagi: edukacja humanistyczna, ICBEH

Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną zaprasza na konferencję online „Edukacja humanistyczna i klimat. Scenariusze działania”, która odbędzie się 8 września 2023 roku. Wydarzenie zamyka dwuletni międzynarodowy projekt Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu. Rozpoznania – dobre praktyki − rekomendacje (The V4 Humanities Education for the Climate. Diagnoses – Best practices – Recommendations; HEC) realizowany w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Tym razem gospodarzem konferencji będzie Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy, partner w projekcie prowadzonym przez ICBEH. Podczas konferencji przewidziane są wystąpienia prof. Anity Hut’kovej, dr hab. Magdaleny Steciąg, prof. UZ, prof. Piotra Skubały. Spotkanie będzie poświęcone podsumowaniu dwuletnich działań projektowych oraz wypracowaniu rekomendacji dla edukacji proklimatycznej na poziomie szkolnym i uniwersyteckim.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Aby zgłosić uczestnictwo, należy wysłać informację na adres e-mail: rejestracjaV4@us.edu.pl. Zwrotnie zostanie przesłany link do ankiety rejestracyjnej oraz link do udziału w wydarzeniu.
W przypadku problemu z rejestracją prosimy o kontakt: anna.guzy@us.edu.pl

plakat z programem konferencji

Logo Interdyscyplinarnego Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną