Dofinansowanie projektów w ramach konkursu Miniatura 7 dla badaczek Wydziału Humanistycznego

24.07.2023 - 12:10 aktualizacja 24.07.2023 - 12:10
Redakcja: mn

Miło nam poinformować, że na listach rankingowych działań zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursu Narodowego Centrum Nauki MINIATURA 7 znalazły się projekty badaczek z naszego Wydziału:

• dr Edyta Źrałka otrzymała dofinansowanie w wysokości 26 730 zł na badania wstępne dotyczące projektu pt. Opracowanie bazy danych narzędzia MateCat w obrębie tekstów prawnych w języku polskim, angielskim i portugalskim na podstawie metryk oceny jakości tłumaczeń maszynowych,
  • dr Sabina Sen-Podstawska otrzymała dofinansowanie w wysokości 49 966 zł na wyjazd badawczy dotyczący projektu pt. Poruszając się z ziemią, wodą i niebem: ucieleśnianie wyobraźni przestrzennej w tańcu i praktykach ruchowych narodów indygennych w Kanadzie.

logo Narodowego Centrum Nauki

Celem konkursu MINIATURA jest wspieranie działań naukowych prowadzących do przygotowania przyszłego projektu badawczego, który zostanie złożony w konkursach Narodowego Centrum Nauki lub innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych.

Więcej informacji o konkursie oraz listy rankingowe znajdują się na stronie Narodowego Centrum Nauki.