Grafika: zdjęcie rąk osoby pracującej przy biurku przy laptopie i rąbiącej notatki w notesie; u góry logo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, na dole tekst: Wydział Humanistyczny Twórcze pisanie i marketing wydawniczy

TWÓRCZE PISANIE I MARKETING WYDAWNICZY

Kierunek studiów adresowany do przyszłych pisarzy, artystów oraz pracowników sektora medialnego i wydawniczego. Obejmuje treści kształcenia dotyczące z jednej strony twórczości literackiej, poetyckiej i scenopisarskiej, z drugiej marketingu wydawniczego.

warsztaty i przedmioty o charakterze praktycznym

Trzon studiów stanowią warsztaty i przedmioty o charakterze praktycznym prowadzone przez zawodowych pisarzy, poetów, scenarzystów i redaktorów czołowych wydawnictw w Polsce (Sonia Draga, Tomasz Kontny, Mikołaj Marcela, Marta Matyszczak, Grzegorz Olszański, Ewa Orzeszek-Szmytko).

W trakcie zajęć studenci nabywają wiedzę i umiejętności dotyczące natury, przebiegu i rozwiązywania problemów w ramach procesu twórczego oraz zgłębiają specyfikę rynku wydawniczego w Polsce i narzędzi marketingowych wykorzystywanych na jego gruncie przez wiodące polskie wydawnictwa.

Kształcenie na studiach twórcze pisanie i marketing wydawniczy kierowane jest do osób pragnących realizować się w pracy twórczej lub wydawniczej i jednocześnie rozwijać własne kompetencje interpersonalne oraz zdolności kreatywne w kontakcie z innymi ludźmi.

Studia prowadzone są wyłącznie w trybie stacjonarnym.

STUDIA II STOPNIA

Absolwenci kierunku potrafią zastosować tę wiedzę i umiejętności we własnej twórczości, są także wyposażeni w umiejętności planowania i prowadzenia działań twórczych. Aby sprostać tym zadaniom w toku studiów prezentowane są zagadnienia związane z procesem twórczym, literaturą najnowszą, scenopisarstwem, socjologią literatury i rynku wydawniczego oraz marketingiem wydawniczym, co staje się bazą dla wiedzy i umiejętności odnoszących się do twórczego pisania i marketingu wydawniczego.

Aktywność studentów

Szpol

Szpol – magazyn internetowy

Ruch artystyczny współtworzony przez studentki i studentów twórczego pisania i marketingu wydawniczego oraz sztuki pisania.

W ramach warsztatów prozatorskich z Tomaszem Kontnym (tomaszkontny.pl) część studentów II roku twórczego pisania i marketingu wydawniczego napisała krótkie opowiadania, które złożyły się na

antologię „Bez ograniczeń”

okładka antologii "Bez ograniczeń"

Wersja online do pobrania – tutaj

– pracownik agencji prasowych i reklamowych;

– pracownik portali internetowych;

– pracownik wydawnictw;

– pracownik sektora usług medialnych;

– działalność twórcza.

Poznaj nas lepiej