Grant dla prof. dr. hab. Przemysława Marciniaka

22.11.2021 - 11:01 aktualizacja 24.11.2021 - 10:42
Redakcja: mn

Miło nam jest poinformować Państwa, że prof. dr. hab. Przemysław Marciniak oraz Profesor Johannes Pahlitzsch (Johannes Gutenberg-Universität Mainz) zostali laureatami grantu przyznanego przez Alexander von Humboldt Stiftung.

Dofinansowanie projektu przyznano w ramach Research Group Linkage Program. Narzędzie to ma na celu stworzenie przestrzeni długoterminowej międzynarodowej współpracy akademickiej między absolwentami programów Fundacji Aleksandra von Humboldta a naukowcami w Niemczech.

Trzyletni projekt (2022-2025) w wysokości 55 000 euro pod tytułem „Die Byzantiner und  die Natur” („Bizantyńczycy i  natura”) obejmuje współpracę z Instytutem Bizantynistyki Uniwersytetu w Moguncji. Będzie poświęcony badaniom nad zwierzętami i naturą w kulturze bizantyńskiej (330-1453).
Działania planowane w ramach grantu obejmować będą między innymi organizację warsztatów w Katowicach, międzynarodowej konferencji w Moguncji, a także stypendia wyjazdowe dla członków grupy badawczej prof. dr. hab. Przemysława Marciniaka.

Fundacja im. Aleksandra von Humboldta za cel stawia sobie promocję międzynarodowej współpracy akademickiej między wybitnymi naukowcami z Niemiec i zagranicy. Fundacja co roku przyznaje ponad 700 stypendiów i nagród naukowych, które uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych w Niemczech. Sieć absolwentów, będąca największym atutem Fundacji, obejmuje ponad 26 000 naukowców ze 130 krajów – w tym 50 laureatów Nagrody Nobla.

Przemysław Marciniak - zdjęcie profilowe