Laureaci programu „Najlepszy Absolwent 2021”

03.12.2021 - 11:27 aktualizacja 03.12.2021 - 11:27
Redakcja: am
Tagi: Najlepszy Absolwent 2021

29 listopada 2021 roku odbyło się spotkanie skierowane do najlepszych absolwentów roku akademickiego 2020/2021. Każdy z nich dał się poznać na swój własny wyjątkowy sposób i zapamiętać jako osoba propagująca rozwój oraz aktywną działalność na rzecz wspólnoty studenckiej, akademickiej i środowiska społecznego.

Chcąc wyrazić swoją wdzięczność za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne, Uniwersytet Śląski zaprosił laureatów programu „Najlepszy Absolwent 2021” na uroczystą kolację i wręczył im specjalnie przygotowane upominki: listy gratulacyjne oraz pakiet uniwersyteckich gadżetów. Podczas spotkania grono rektorów reprezentowała dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ, prorektor ds. kształcenia i studentów.

W trakcie kolacji absolwenci mieli okazję do wymiany wspomnień z czasów studiów oraz wzajemnej integracji. Spotkanie uświetniły atrakcje: quiz ze znajomości Uniwersytetu Śląskiego oraz loteria, w której można było wygrać lot balonem badawczym ULKA.

Wśród laureatów znaleźli się absolwenci Wydziału Humanistycznego:

1. Agnieszka Fortońska
  2. Jerzy Gruszka
  3. Bartłomiej Rataj
  4. Konrad Szatters
  5. Aleksandra Zięba

Pełna lista laureatów znajduje się na stronie Uniwersytetu Śląskiego.

Wręczenie listów gratulacyjnych najlepszym absolwentomWręczenie listów gratulacyjnych najlepszym absolwentom | fot. Matylda Klos

Prorektor ds. kształcenia i studentów dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ
| fot. Matylda Klos

SYLWETKI LAUREATÓW Z NASZEGO WYDZIAŁU

Agnieszka Fortońska

Osiągnięcia: otrzymanie stypendium na wyjazdy zagraniczne, np. program NAWA (wyjazdy na szkołę letnią); publikacje naukowe, m.in. Legal language in the slovenian and polish aviation laws; czynny udział w konferencjach naukowych, np. Konferencja ,,Konfrontacje z przekładem”.

Zainteresowania: języki obce, prawo lotnicze, muzyka

Bartłomiej Rataj

Osiągnięcia: Stypendium Rektora

Zainteresowania: literatura polska, psychologia, gry planszowe

Jerzy Gruszka

Zainteresowania: języki obce, nauki ścisłe

Aleksandra Zięba

Osiągnięcia: Publikacja artykułu w czasopiśmie Opera Slavica, Wydanie pierwszych w Polsce fiszek do nauki języka hebrajskiego

Zainteresowania: językoznawstwo korpusowe, leksykografia przekładowa, język rosyjski, język czeski, język hebrajski

Konrad Szatters

Osiągnięcia: Stypendium Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, dwukrotny laureat stypendium Rektora Uniwersytetu Śląskiego, laureat nagrody za najlepsze wystąpienie podczas 1. Konferencji studencko-doktoranckiej „Wrocławskie Spotkania Młodych Filologów” organizowanej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz zdobywca pierwszego miejsca w kategorii języka angielskiego w konkursie „Prawo w tłumaczeniu” organizowanym na Uniwersytecie Warszawski.

Zainteresowania: językoznawstwo, przekładoznawstwo, stosunki międzynarodowe, relacje chińsko-europejskie.