Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Humanistyczny
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

KOGNITYWISTYKA

Studia na kierunku kognitywistyka pozwalają na nabycie praktycznych umiejętności i kompetencji społecznych zbudowanych w oparciu o poznanie biologicznych, psychologicznych i społecznych aspektów kształtowania się i rozwoju podmiotowości człowieka.

Jednym z ważnych narzędzi jakie w tym względzie może być wykorzystywane to środki informatyczne, których poznanie i praktyczne opanowanie stanowi ważną część programu studiów.

Absolwent studiów kognitywistycznych dysponować będzie umiejętnościami i kompetencjami, które umożliwiają mu elastyczne dostosowanie się do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, w tym przede wszystkim do poszerzającego się ciągle procesu intelektualizacji pracy i znaczenia tzw. kompetencji miękkich dających możliwości elastycznego reagowania na pojawiające się zmiany i wyzwania.

– członkowie zespołów projektujących produkty interaktywne: programy, urządzenia czy interfejsy urządzeń (np. strony internetowe) optymalizujące ludzkie działanie czy wspomagające działanie osób o upośledzonych funkcjach poznawczych (np. osób starszych);

– pracownicy instytucji sfery badawczo-rozwojowej, które realizują programy RRI;

– kierownicy działu badań i rozwoju w firmach (R&D Manager)

– pracownicy ośrodków przetwarzania danych (np. badania rynku i zachowań konsumenckich)

– pracownicy agencji reklamowych;

– specjaliści ds. public-relations;

– osoby zatrudnione w jednym z nowych zawodów, wymagających specyficznych zdolności i wiedzy na temat działania ludzkiej umysłowości i stymulowania procesów poznawczych (mediator, specjalista do spraw kultury firmy, pracownik policji czy instytucji kulturalnych).

Kampus Katowice

Poznaj nas lepiej

Koło naukowe

Aktywności

łapiące się ręce dzieci

Współpraca m.in. z Uniwersytetem w Ulm; Uniwersytetem w Salzburgu; Uniwersytetem Poczdamskim, Uniwersytetem w Joaninie, Uniwersytetem Kraju Basków, Uniwersytetem Bukareszteńskim czy Uniwersytetem Palackiego w Ołomuńcu.

83914465_607291400062154_7656867111746142208_n

Koło naukowe Do Góry Mózgami wzięło aktywny udział w tegorocznej edycji Festiwalu Nauki. Pokazali, że nasz wzrok, słuch, dotyk i smak mogą czasem zwieść i nie wszystko jest takim, jakim się nam wydaje.

PHILOSOPHYCON 6, METAPHYSICAL HORROR

Cykl „Filozofikon. Konwent i Konferencja Naukowa” umożliwia zetknięcie adeptek i adeptów filozofii na wszystkich etapach intelektualnych poszukiwań (studenckim, doktoranckim, doktorskim i innych) z fanami i fankami kultury popularnej, co automatycznie staje się okazją do popularyzowania samej filozofii.

Gdzie będziesz studiować?

Skontaktuj się z nami:

dr Sebastian Śpiewak

tel. +48 32 359 14 51

e-mail: sebastian.spiewak@us.edu.pl

ul. Bankowa 11
40-007 Katowice

return to top